22 september 2012, 22:57

Rena rama julafton!

Hej!
Idag åkte vi till Ullared!
Det var planerat att vi skulle åka dit i dagarna, för att jag behövde en ny hjälm. Den jag tog med mig till skolan rör på sig så fort jag sitter ner i traven/hoppar. Lite nya borstar och lite småfix.
Jag fick mer eller mindre en chock när jag såg ett glansigt/plastigt schabrak uppe i taket. Säljer de såna här??? Sprang bort och titta och såg att det bara fanns två kvar! Det var dock i stl ponny, men det var så snygga, så jag tog ett ändå(fast de kanske inte passar). 140 spänn!!! *Glädjen när man hittar ett supersnyggt chabrak som inte kostar skjortan*

Vissa tycker att de är jättefula, men gud så snyggt det är!

Denna hjälmen hittade jag också. Den var ganska cool!

Dessutom ett grönt bett med äppelsmak! Jag har dock smakat på det och det smakar absolut ingenting.... Vi får se om hästarna gillar de!

Sedan blev det även lite borstar, pälsglans, sockar, hängare och lite annat småpill.


När jag kom hem så kom pappa hem med lite julklappar. Eller han frågade om jag ville ha de nu eller vänta till julafton. Vad tror ni jag svara??

Då blev det rena rama julafton för mig!
Jag fick ännu ett plastigt schabrak! Nu kommer jag iallfal att sticka ut! Haha!

Två par skor! Pappa är bra på att köpa skor till mig, jag vet inte hur många jag har nu!

Även en KL tröja och vändbar väst ur deras vinterkollekton!

Trycket bak på tröjan..

Även en parkas vinter-jacka(KL) Supersmart med magneter istället för knappar!

Märkesnörd? Ja....

/Viktor

ANNONS: