
Gästbloggen
30 juni 2015, 23:33
EM-blogg: Dag 2 i soliga Vidauban
OM DENNA GÄSTBLOGG
Cecilia Bergåkra ? 13 år gammal ? är uttagen till Childrens-EM i dressyr i Vidauban, Frankrike, tillsammans med sin hingst I Do Kiss. Följ med på deras häftiga äventyr! Dag två är snart avklarad!
Idag har det varit en låååång dag, det startade med vet-check kl. 10 där Kissen flög igenom besiktningen som den prins han är! 13.30 var det dags för ridning på banorna, Kissen var liiite trött efter resan i kombination med värmen, men det kommer nog bli jättebra imorgon!
Idag har det även varit invigning för tävlingarna här i Vidauban och då gick jag som fanbärare med landslagsledarna och junior- samt YR-laget tillsammans med massa svenska flaggor, jätteroligt men vääääldigt varmt att stå och vänta! ;)
Imorgon startar jag klockan 10.08, håll tummarna för oss då. :D
Blir ett kort inlägg nu för det är så lite batteri på datorn, kolla gärna in bilderna så får ni bättre inblick i dagen!
ANNONS:
ANNONS: