
20 augusti 2013, 21:29
Imorgon drar det i gång på riktigt
Nu har vi varit två dagar i Herning, Anton trivs och är laddad. Hela team Sverige står tillsammans, dressyr och hoppningen alltså. Det är väldigt kul!
Idag (tisdag) hade vi vetcheck. Alla svenskar igenom utan problem. Idag har vi även haft ridtid inne på banan, alla länder. 25 minuter var att spendera inne på arenan med fullt uppbyggd bana. Det är väldigt stort där inne, det är egentligen är en fotbollsstadion. Anton såg fin ut på träningen och Tinne var nöjd med sitt pass.
Imorgon drar Grand prixen igång. Vi hade lite otur i lottningen, eller väldigt mycket otur, vi blev liksom först.... Vi har två ryttare som rider imorn, Malin och Minna. På torsdag rider vi och Patrik. Vi är sist ut av svenskarna.
Håll tummarna hårt nu för alla svenskarna som är här och tävlar, det behövs!
/Sara
ANNONS:
ANNONS: