23 november 2011, 21:46
Jag får panik!!
Okej, det är dax att sluta skämta nu! Jag förstår det verkligen inte. Torsdag imorgon, på riktigt, vem snodde min vecka??
Det var ju måndag alldeles nyss!
Idag var jag på kontoret kl 06, sen har dagen gått i en läskig fart. Klockan 17 insåg jag att nu måste man gå hem!
Imorgon har vi ett glöggmingel på kontoret, så julgranen kom idag! Vi klädde den med polkagrisstänger, belysning och samtliga medarbetare på kontoret är med i granen :)
Jag fick dock en liten speciell.. Tror ni att samtliga vet att jag är hästtjej och tävlar ganska ofta? ;)
När jag gick på vägen hem (jobbar bara 15 minuters gångväg hemifrån) så blev jag riktigt trött!
Det var som att jag slappnade av och all energi rann av mig.
Tur att Per åkte med till stallet, annars hade jag troligtvis somnat i bilen.
Cajza fick skritta idag, from torsdag har hon som sagt vila tom söndag.
Jag kommer inte ens hinna åka ut till stallet. Det var lite separationsångest idag när jag gav henne några extra sockerbitar innan vi åkte.
Tur att jag egentligen inte måste oroa mig, hon blir väl omhändertagen av min tränare och hennes praktikant!
Per tog några bilder när jag skrittade runt, dom blev riktigt dåliga, men därför lite häftiga tycker jag:)
/annelie, som nu kommer sakna sin häst jättemycket!
(fast ni får följa min vardag utan henne i 4 dagar, för blogga det kommer jag göra ändå!)
ANNONS:
ANNONS: