26 maj 2012, 11:24

Jag fick en idé....

....Som jag tror många av er skulle gilla. Tyvärr kan jag inte säga mer än så nu, men hela helgen dedikeras till att skissa och utveckla detaljerna, för i början av nästa vecka har jag möte med företaget som kanske gör idéen till verklighet!

Sjukt spännande, helt vansinnigt stort och dessutom blir det ett fantastiskt lyft för mig personligen om produkten lanseras - det här är något jag verkligen har saknat på marknaden! Men som sagt, det är ju absolut bara knappt i startgroparna och ingenting är klart eller säkert. Om det blir av är ni defintivt bland de första att få veta ;)

Oavsett hur det här slutar blir jag otroligt peppad av sånt här. Det ger mig känslan av att "Allt man vill göra, det kan man göra". Det är nästan helt sant faktiskt!

Nu ska jag ut i halvsolen och skissa vidare, ikväll ska jag hålla tummarna för att Loreen tar hem hela spektaklet (och om det var otyligt i gårdagens inlägg - jag är alltså inte Loreens manager utan Ambra Succis).

Livet hade varit helt perfekt om Loppans sommarhage var ett par meter från mitt köksfönster, men istället får jag hålla ut tills imorgon - då ska jag äntligen få pussa på hennes (förhoppninsgvis inte så vårtiga) sötomule!

Den här söta lilla mulen ska jag pussa på imorgon!

ANNONS: