4 juni 2012, 18:46

Plötsligt i Vinslöv :)

Så där i helgen var det Vinslöv som gällde, har tyvärr inte hunnit men att blogga om dagarna har liksom haft fullt upp ändå. Men nu håller ja på att fixa med så att jag ska kunna blogga från iphonen och då kommer det gå mkt lättare och fortare när ja tex bara vill lägga in ngt kort inlägg.

Helgen i Vinslöv flöt på bra, i fredags åkte vi med de 2 femåringarna som hoppade sna första kval mot Falsterbo den ena var nolla och den andra 4 fel, på lördagen var det omvänt. Dom skötte sig jätte bra och söndagen hade ingen 120 så då fick dom vila.


5 åriga Valentin F

Vi hade med oss Boss och Casper också som hoppade i 130n båda hoppade bra och Boss slutade på en 6e plats.
På Lördagen hoppade de 135, gjorde det bra men boss hade ett nerslag så som det kan vara och casper fick tidsfel men han hoppade fint. Cruz ett ner med tidsfel.




Boss inväntar sin tur... =)



Söndag var det bara de 3 äldre killarna som sagt och de hoppade i 140n , Boss nolla och placerad, casper nolla första utanför pris och cruze ett nerslag.
Det får man ändå ge godkänt till tycker ja...
Vi hade iaf hyffsad tur med vädret för prognosen hade visat regn hela helgen. Men de höll upp ganska så bra, var bara ganska mkt blåst.

Nu ska jag åka och handla men först här kommer några fina från de fina dagarna vi hade när vi precis kommit hem från Italien och Norrköping.

MVH Ida 


Sara, Affe och TinTin... =)



Hill och Gustaf två 5 åringar som passar på att chilla lite =)



Casper myser bland blommor..




Condello berättar om sina livserfarenheter...


Flecu letar efter den perfekta platsen att rulla sig på =)

ANNONS: