5 december 2015, 03:58
Nu i Thailand!
Efter Friends så var vi bara hemma i två dagar och sedan bar det av på semster och nu sitter jag i Thailand och bloggar, ganska så overkligt och det var inte det lättaste att komma iväg. Smått kaosläge hemma, förkyld och jag skruvade hållare och drog tråd i en hage till klockan fyra på morgonen innan vi skulle åka. Packade väskan halv sex på morgonen, bilen rullade mot flyget kl 9, så jag det sovs inte mycket innan vi checkade in i varsin flygstol!
Det är skönt att vara här i värmen samtidigt som jag vill vara hemma och greja. Nu behöver jag komma iväg för att koppla av så det får jag göra nu förhoppningsvis!
Det är otroligt varmt och skönt här. Vi är nu på en ö som heter Koh Tao. Vi kommer sedan åka till koh Phangan, Koh samet och slutligen hälsa på en kompis i Pattaya. Tur att vi rör på oss så jag inte blir uttråkad!
Kommer försöka uppdatera här med både semesterbilder och om hästarna!
ANNONS:
ANNONS: